przepisz.pl
Login:
Hasło:
Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła?
Szukaj zadania:


Zadanie z kategorii: Szkoła podstawowa -> Matematyka
Dodane przez 14anna99, 2012-03-05 16:47:15
wyrazenia algebraiczne

Jezeli w grupie n osób z kazdym wita sie poprzez podanie reki to liczba uscisków dloni wynosi O,5n(n-1)

a)oblicz ile usciskow wymienia;

a)czterej panowie;

b)10 uczniow;

2. w sejmie zasiada 460 posłow. ile uscisków dloni wymienia poslowie,gdyby kazdy wital sie z pozostałymi poprzez podanie reki?

3.wzor;n*(n-3)

oblicz uzywajac wzoru ile przekątnych ma osiemdziesięciakąt. Sprawdz podany wzór dla czworokata i trójkata.



-----

Rozwiąż zadanie



Nie ma jeszcze odpowiedzi!
Podobne zadania




Dodane przez kajatralala, 2015-03-29 12:30:39, ilość odpowiedzi: 0
Szerokość tarasu.
Z pokoju dziennego jest wyjście na taras, który ma kształt prostokąta. Długosć tarasu jest
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez olaalaolaala, 2015-03-26 16:42:28, ilość odpowiedzi: 1
Matematykka
ile wynosi pole równoległoboku którego jeden z boków ma długość 2,4 dm a wysokość
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez lalalalal, 2015-03-16 18:39:57, ilość odpowiedzi: 0
GEOMETRIA - graniastosłup
Na rysunku przedstawiono w zamieszczeniu rozłożone pudełko w kształcie graniastosłupa. Bok k
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez dina0110, 2015-03-02 16:55:43, ilość odpowiedzi: 1
Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianow
MATEMATYKA Książka zbiór zadań klasa 5 str 19 ćw 33
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-28 12:19:39, ilość odpowiedzi: 1
Pomnik waży 25 ton
jeżeli pwenien pomnik waży 25 ton, to ile będzie ważyć jego miniatura wukonana w skali 1:20
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-28 12:01:27, ilość odpowiedzi: 2
Mama Ani za 250 dag sera zapłaciła 11 zł.
Mama Ani za 250 dag sera zapłaciła 11 zł. Oblicz ile kosztował kilogram tego sera.
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-27 21:36:54, ilość odpowiedzi: 1
MAM PYTANIE JAK POLICZYĆ TO NA MATEMATYKĘ
MAM PYTANIE JAK POLICZYĆ TO NA MATEMATYKĘ . Ile to jest 1/3 z 300 a ile to jest 3/4 z 300 ?
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-27 14:47:56, ilość odpowiedzi: 1
Listwę o długości 2,25 m rozcięto na 2
Listwę o długości 2,25 m rozcięto na 2. Jedna z nich ma 60 cm, a ile ma druga??
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-26 15:44:13, ilość odpowiedzi: 1
Chłopcy przed meczem kupili wodę
Arek kupił butelke 200 ml, Paweł 2 l, a Krzysiek 1,5 l. Ile wody w sumie mieli chłopcy ? Ile w
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-26 14:40:13, ilość odpowiedzi: 2
Jeżeli Jacek był u Babci od 20 lipca do...
Jeżeli Jacek był u Babci od 20 lipca do 11 sierpnia, to ile dni był Jacek u Babci ?
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-26 14:34:41, ilość odpowiedzi: 1
Jak policzyć ile to jest 20 % z liczby
Jak policzyć ile to jest 20 % z liczby 1400 . ? POMOCY na matme ma byc
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-26 11:33:52, ilość odpowiedzi: 1
Jeżeli po strzyżeniu 75 owiec uzyskano 240 kg wełny..
Jeżeli po strzyżeniu 75 owiec uzyskano 240 kg wełny, to ile wełny było na jednej owcy sredni
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-26 10:27:11, ilość odpowiedzi: 1
Podaj przykład godzin
Podaj przykład godzin, w których z ułożenia 2 wskazówek na zegarze powstaje kąt: 90
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-22 10:49:02, ilość odpowiedzi: 1
Jeżeli jeden metr deski kosztuje 10 zł 60 gr.
Jeżeli jeden metr deski kosztuje 10 zł 60  gr to ile zapłaci Adam za 5 desek o długości po
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-22 09:17:37, ilość odpowiedzi: 1
Ala chce rozlać 6 litr soku bananowego do szklanek
Ala chce rozlać 6 litr soku bananowego do szklanek. Szklanka ma pojemność 300 ml. Ile szklanek
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-22 09:14:33, ilość odpowiedzi: 1
Tort urodzinowy Ani ważył 4 kg.
Tort urodzinowy Ani ważył 4 kg. Dziewczyna podzieliła ten tprt na 25 równych kawałków. Ile
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-22 09:06:23, ilość odpowiedzi: 1
Proszę podać 5 ułamków które będą większ
Proszę podać 5 ułamków które będą większe niż 0 ale mniejsze niż 1. Pomózcie mi plis,
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-21 10:16:46, ilość odpowiedzi: 1
Prostokąt ma wymiary 5 cm x 6 cm.
Prostokąt ma wymiary 5 cm x 6 cm. o ile zwięksy sie jego pole jeżeli boki zwiększyy dwa razy
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-21 10:13:32, ilość odpowiedzi: 1
Zakupiono 250 kg ziemniaków.
Ile potzreba skrzyn abu je przechowac jeśli do jedne skrzyni wchodzi 25 kg ziemniaków??
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-21 10:12:19, ilość odpowiedzi: 1
W mieszance cukierków było
W mieszance cukierków było 1,5 kg galaretek oraz 3 razy mniej kukułek. Ile było wszytskich cu
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-21 10:09:08, ilość odpowiedzi: 1
Jaką droge przebędzie samochód w ciągu 45 minut je
Jaką droge przebędzie samochód w ciągu 45 minut jeżeli jedzie z prędkościa 80 km na godzin
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-21 09:36:15, ilość odpowiedzi: 1
Jesli Adam dostaje co miesiąc 30 zł kieszonkowego i odkła
Jesli Adam dostaje co miesiąc 30 zł kieszonkowego i odkłada co miesiąc 1/3 z tego to ile zaos
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-21 09:27:55, ilość odpowiedzi: 1
Do wanny pana Nowaka wchodzi 30, 5 litra wody
Do wanny pana Nowaka wchodzi 30, 5 litra wody. Ile wody jest w wannie jeżeli jest ona napewłoi
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez Emilka123456, 2015-01-20 13:52:19, ilość odpowiedzi: 0
Zadanie tekstowe Xd ;d
Zad.1 Gdy do akwarium
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-20 11:53:35, ilość odpowiedzi: 1
Ile spalił samochód??
Samochód x ma spalanie 8 litra na 100 km. 1 litr benzyny kosztuje 5 zł. Ile trzeba zapłacić z
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa