przepisz.pl
Login:
Hasło:
Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła?
Szukaj zadania:

Zadaj pytanie! Odpowiemy w 30 minut :)

Zadanie z kategorii: Szkoła podstawowa -> Inne :)
Dodane przez GustaVv700, 2010-03-11 19:24:59
Przyroda- opis pór roku.

opisz pory roku w polsce uwzględniając pogodę oraz zmiany w przyrodzie.-----

Rozwiąż zadanieNajlepsza odpowiedź
Ocena(3):

4+

Dodane przez izza055, 2010-03-11 19:46:58

W  Polsce wyróżniamy cztery podstawowe pory roku - wiosna, lato, jesień i ziam, jednakże prawidłowo w naszym klimacie jest sześć pór roku a mianowicie - przedwiośnie, wiosna, lato, jęsień, przedzimie i zima. Każda pora roku charakteryzuje się różnymi cechami:

Przedwiosnie - jest to pora roku chłodna, zdarzają sie opady lub słońce. W tej poże roku śnieg topnieje i przyroda wraca do życia wszystko od nowa sie rodzi. Dni staja się dłuzsze, a zwierzeta budzą się ze snu zimowego.

Wiosna - to bardzo piękna pora roku, gdyż w czasie wiosny wszysko nabiera koloru i blasku, pojawiaja się liście i ponki na drzewach. trawa odzyskuje zielony kolor. Klimat zima jest ciepły, świeci słońce, jest lekki wiaterek oraz zadarzaja się deszcze. Dni sa juz dość długie.

Lato - to gorąca pora roku w czasie lata świeci słońce i jest upalnie. Kwitna wsztystkie drzewa i kwiaty, do okoła jest zielono i cipło. Latem gdy wybierzemy sie do lasu możemy zobaczyc jak owoce leśne rosną. Latem dni są najdłuższe a zwierzeta w pełni zycia można je spotkac wszędzie.

Jesień - jest to chłodan pora roku, przeważaja w niej deszcze, opadaja liście, oraz są zbierane wszystkie owoce z drzew. Jesień jest kolorowa gdy liście opadaja lecz gdy tylko zaczną sie ulewne deszcze krajobraz staje się szary i smutny. Jesieńą dni staja się krutrze i chłodniejsze. Zwierzęta gromadzą zapasy zimowe.

Przedzima - jest to pora roku dość chłodna, deszczowa i ponura. Drzewa i wszystkie rośliny zapadaja tak jakby w sen zimowy. Jest to pora roku przygotowawcza do zimy. Zwierzeta zapadaja w sen zimowy.

Zima - klimat zima jest zimnny jak wskazuje nam sama nazwa, sypie sniego często jest bardzo mroźno zdarza sie że zimy sa łagodne. Temperatura zima jest ujemna o czym każdy napewno wie. Zmiany w przyrodzie są duże ponieważ drzewa i krzewy opadaja z liści, woda zamarza, wszystko jest zasypane sniegiem, krajobraz jest szary albo raczej biały. Zima dni sa najkrótrze.


-----

Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze:
Komentarze( 0 ) | dodaj komentarz