przepisz.pl
Login:
Hasło:
Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła?
Szukaj zadania:


Zadanie z kategorii: Szkoła podstawowa -> Matematyka
Dodane przez rafi12000, 2011-04-16 11:58:29
Matematyka- Ułamek jako wynik dzielenia.

a) Aneta i jej 4 koleżanki kupiły 2 pizze. Jaką część pizzy, przy sparwiedliwym podziale, dostanie każda z nich?

 

b) Jaką część pizzy otrzymam, gdy 4 pizze rozdzielisz srawiedliwie na 23 osoby z mojej klasy?

 

 

No i 2 zadanie

 

 

 

Wyłącz całości z ułamków.

 

a) siedem drugich, pietnaście drugich, 27 drugich

b) dziesięć trzecich, dwadzieścia siedem trzecich, trzydzieści dwie   trzecie

c) dwanaście czwartych, trzydzieści siedem czwartych, czterdzieści jeden czwartych

d) dwadzieści jeden dziesiątych, osiemdziesiąt dziesiątych, sto dwadzieści dziesiątych

e) siedemdziesiąt pięci ósmych, osiemdziesiąt osiem dziewiątych, sto trzydziestych

f) sto dwadzieści pięć dwudziestych, dwieście pięćdziesiąt dwudziestych piątych, sto siedemdziesiąt pięci sto piędziesiątych

 

 

 

Najbardziej zależy mi na zadaniu drugim!!!

 

 

DZIĘKUJĘ ZA POMOC! POTRZEBUJE TO NA JUTRO!!! 17 KWIETNIA!!



-----




Najlepsza odpowiedź
Ocena(3):

6

Dodane przez staszek, 2011-04-16 14:25:48

zad1a) 2/5;b) 4/23;zad2a)7/2=3 całe i 1/2;15/2=7 całych i 1/2;27/2=13 całych i 1/2,zad2b)10/3=3 całe i 1/3;27/3=9 całych;32/3=10 całych i 2/3,zad2c)12/4=3 całe;37/4=9całych i 1/4;41/4=10 całych i 1/4,zad2d)21/10=2 całe i 1/10;80/10=8 całych;120/10=12 całych,zad2e)75/8=9 całych i 3/8;88/9=9 całych i7/9;100/30=3 całe i 1/3,zad2f)125/20=6 całych i 1/4;250/25=10 całych;175/150=1 cała i 1/6


-----

Twoja ocena: 1 2 3 4 5 6

Komentarze:
Komentarze( 0 ) | dodaj komentarz


Podobne zadania




Dodane przez gosia15, 2015-01-28 12:19:39, ilość odpowiedzi: 1
Pomnik waży 25 ton
jeżeli pwenien pomnik waży 25 ton, to ile będzie ważyć jego miniatura wukonana w skali 1:20
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-28 12:01:27, ilość odpowiedzi: 2
Mama Ani za 250 dag sera zapłaciła 11 zł.
Mama Ani za 250 dag sera zapłaciła 11 zł. Oblicz ile kosztował kilogram tego sera.
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-27 21:36:54, ilość odpowiedzi: 1
MAM PYTANIE JAK POLICZYĆ TO NA MATEMATYKĘ
MAM PYTANIE JAK POLICZYĆ TO NA MATEMATYKĘ . Ile to jest 1/3 z 300 a ile to jest 3/4 z 300 ?
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-27 14:47:56, ilość odpowiedzi: 1
Listwę o długości 2,25 m rozcięto na 2
Listwę o długości 2,25 m rozcięto na 2. Jedna z nich ma 60 cm, a ile ma druga??
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-26 15:44:13, ilość odpowiedzi: 1
Chłopcy przed meczem kupili wodę
Arek kupił butelke 200 ml, Paweł 2 l, a Krzysiek 1,5 l. Ile wody w sumie mieli chłopcy ? Ile w
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-26 14:40:13, ilość odpowiedzi: 1
Jeżeli Jacek był u Babci od 20 lipca do...
Jeżeli Jacek był u Babci od 20 lipca do 11 sierpnia, to ile dni był Jacek u Babci ?
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-26 14:34:41, ilość odpowiedzi: 1
Jak policzyć ile to jest 20 % z liczby
Jak policzyć ile to jest 20 % z liczby 1400 . ? POMOCY na matme ma byc
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-26 11:33:52, ilość odpowiedzi: 1
Jeżeli po strzyżeniu 75 owiec uzyskano 240 kg wełny..
Jeżeli po strzyżeniu 75 owiec uzyskano 240 kg wełny, to ile wełny było na jednej owcy sredni
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-26 10:27:11, ilość odpowiedzi: 1
Podaj przykład godzin
Podaj przykład godzin, w których z ułożenia 2 wskazówek na zegarze powstaje kąt: 90
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-22 10:49:02, ilość odpowiedzi: 1
Jeżeli jeden metr deski kosztuje 10 zł 60 gr.
Jeżeli jeden metr deski kosztuje 10 zł 60  gr to ile zapłaci Adam za 5 desek o długości po
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-22 09:17:37, ilość odpowiedzi: 1
Ala chce rozlać 6 litr soku bananowego do szklanek
Ala chce rozlać 6 litr soku bananowego do szklanek. Szklanka ma pojemność 300 ml. Ile szklanek
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-22 09:14:33, ilość odpowiedzi: 1
Tort urodzinowy Ani ważył 4 kg.
Tort urodzinowy Ani ważył 4 kg. Dziewczyna podzieliła ten tprt na 25 równych kawałków. Ile
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-22 09:06:23, ilość odpowiedzi: 1
Proszę podać 5 ułamków które będą większ
Proszę podać 5 ułamków które będą większe niż 0 ale mniejsze niż 1. Pomózcie mi plis,
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-21 10:16:46, ilość odpowiedzi: 1
Prostokąt ma wymiary 5 cm x 6 cm.
Prostokąt ma wymiary 5 cm x 6 cm. o ile zwięksy sie jego pole jeżeli boki zwiększyy dwa razy
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-21 10:13:32, ilość odpowiedzi: 1
Zakupiono 250 kg ziemniaków.
Ile potzreba skrzyn abu je przechowac jeśli do jedne skrzyni wchodzi 25 kg ziemniaków??
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-21 10:12:19, ilość odpowiedzi: 1
W mieszance cukierków było
W mieszance cukierków było 1,5 kg galaretek oraz 3 razy mniej kukułek. Ile było wszytskich cu
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-21 10:09:08, ilość odpowiedzi: 1
Jaką droge przebędzie samochód w ciągu 45 minut je
Jaką droge przebędzie samochód w ciągu 45 minut jeżeli jedzie z prędkościa 80 km na godzin
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-21 09:36:15, ilość odpowiedzi: 1
Jesli Adam dostaje co miesiąc 30 zł kieszonkowego i odkła
Jesli Adam dostaje co miesiąc 30 zł kieszonkowego i odkłada co miesiąc 1/3 z tego to ile zaos
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-21 09:27:55, ilość odpowiedzi: 1
Do wanny pana Nowaka wchodzi 30, 5 litra wody
Do wanny pana Nowaka wchodzi 30, 5 litra wody. Ile wody jest w wannie jeżeli jest ona napewłoi
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez Emilka123456, 2015-01-20 13:52:19, ilość odpowiedzi: 0
Zadanie tekstowe Xd ;d
Zad.1 Gdy do akwarium
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-20 11:53:35, ilość odpowiedzi: 1
Ile spalił samochód??
Samochód x ma spalanie 8 litra na 100 km. 1 litr benzyny kosztuje 5 zł. Ile trzeba zapłacić z
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-20 11:49:35, ilość odpowiedzi: 1
Cennik w sklepie mięsnym
Kiełbasa Poznańska 13,50 zł/kg polędwica 26,50 zł/kg ser adamski 22 zł/kg
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-20 11:30:57, ilość odpowiedzi: 1
Ile będzie potrzebnych pociagów
Ile będzie potrzebnych pociagów aby przewieżć 500 000 ton metalu, jeżeli pociąg ma 40 wagon
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez markuss, 2015-01-20 10:19:13, ilość odpowiedzi: 1
Dziewczynka obl;iczyłą że podczas jednej lekcji informaty
Dziewczynka obl;iczyłą że podczas jednej lekcji informatyki uderza w klawiaturę około 300 ra
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa




Dodane przez gosia15, 2015-01-20 10:17:09, ilość odpowiedzi: 1
Do stołówki szkolnej zakupiono 25 kg mąki w cenie 2
Do stołówki szkolnej zakupiono 25 kg mąki w cenie 2 zł za kg oraz  3 razy więce jryżu w ce
Przedmiot: Matematyka, Szkoła podstawowa